Hogyan kell megoldani? (hatvány)


Melyik a nagyobb,az A,vagy a B?

A=(1/4) a harmadikon

B=1/4 a harmadikon


???????????


2011. nov. 20. 13:30
 1/3 bongolo ***** válasza:
(1/4)³ = 1³/4³ = 1/4³ szóval ugyanannyi.
2011. nov. 20. 13:39
 2/3 A kérdező kommentje:
de mért??
2011. nov. 20. 13:46
 3/3 anonim ***** válasza:

A=(1/4)^3

Azt jelenti, hogy a számlálót és a nevezőt is harmadik hatványra emeled, tehát ez lesz belőle, hogy: 1^3/4^3. 1^3-on az 1, mert 1*1*1=1. 4^3 pedig 4*4*4=64. Vagyis 1/64.

B=1/4^3

Azt jelenti, hogy csak a 4-est emeled harmadik hatványra, vagyis 4*4*4=64 lesz. Tehát 1/64 itt is a megoldás.

következtetés: A=B

2011. nov. 20. 13:59