2011. nov. 17. 20:39
1/3 BKRS válasza:
16-1=15, tehat:
(x-1) *0,25 = (15-x) *1/3
Szorozzuk mindket oldalt 3-mal.
3*(x-1)*0,25 = 15-x
0.25 az 1/4, tehat 4-gyel szorozva 1-et kapunk, ezert szorozzuk mindket oldalt 4-gyel
3*(x-1) = 4*(15-x)
bontsuk fel a zarojeleket:
3x-3 = 60 - 4x
adjuk mindket oldalhoz 4x-et
7x - 3 = 60
Adjunk mindket oldalhoz 3-at
7x=63
osszuk mindket oldalt 7-tel
x = 9
2/3 anonim válasza:
(x - 1) × 0,25 = (16 - x - 1) × (1/3)
0,25x - 0,25 = (15 - x)/3
0,75x - 0,75 = 15 - x
1,75x - 0,75 = 15
1,75x = 15,75
x = 9
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. nov. 17. 21:04