S. O. S.! Holnap írunk matekból! Hogy kell megoldani?


a.)Döme 4 óra alatt felásta a 600 m^2-es kiskert 2/5 részét. Ugyanekkora munkatempót feltételezve hány négyzetmétert ás fel 6 óra alatt?

b.)Ágiék 1800 km -es autós túrát terveznek. Hány eurót kell üzemanyagra tartalékolniuk,ha a gépkocsi 5,2 liter gázolajat fogyaszt 100 km -enként, és 1 liter gázolaj ára 1,05 euró?

c.)Ha egy egyenesen haladó vonat 1 óra 4 perc alatt 80 km-t tesz meg, mekkora utat tesz meg 3/5 óra alatt?

d.) Ha 12 teherautó 600 km-es úton 1296 liter üzemanyagot fogyasztott,akkor mennyit fogyaszt 10 ugyanolyan teherautó 800km-es úton?


2011. nov. 17. 20:27
 1/2 BKRS ***** válasza:

a) 4 ora alatt 600*2/5 m2 ami 240 m2

akkor 1 ora alatt 240/4 = 60 m2

tehat 6 ora alatt 6* 60 = 360 m2 -t as fel.


b) 100 km-en 5,3 litert fogyaszt, ami 5,2*1,05 = 6,46 Euro

Akkor 1800km-en 18*6,46 = 98,28 Euro ertekben fog a kocsi fogyasztani.


c) 64 perc alatt 80 km-tesz meg,

akkor 1 perc alatt 80/64 km-t tesz meg.

3/5 ora az 60*3/5 = 36 perc

tehat ennyi ido alatt 36*80/64 = 45 kilometert tesz meg.


d)

Ha 12 auto 600km-en 1296 litert fogyaszt,

akkor 1 teherauto 600 km-en 1296/12 = 108 litert

1 teherauto 100 km-en 108/6 = 18 litert

10 teheraut 100 km-en 10*18=180 litert,

10 teherauto 800 km-en 8*180 = 1440 litert fog fogyasztani

2011. nov. 17. 20:42
 2/2 anonim ***** válasza:

a: 600 × (2/5) = 240 m^2-t ásott fel 4 h alatt --> 240 ÷ 4 = 60 m^2-t ás fel 1 h alatt --> 60 × 6 = 360 m^2-t ás fel 6 óra alatt.

b: 1800 ÷ 100 = 18-szor fogyaszt 5,2 l-t --> 18 × 5,2 = 93,6 l-t fogyaszt 1800 km alatt --> 93,6 × 1,05 = 98,28 €.

c: 80 ÷ 64 = 1,25 km-t tesz meg percenként --> 1,25 × 45 = 56,25 km-t tesz meg 3/4 h alatt.

d: 1296 ÷ 600 = 2,16 l-t fogyaszt 12 autó 1 km alatt --> 0,18 l-t fogyaszt 1 autó 1 km alatt --> 0,18 × 10 = 1,8 l-t fogyaszt 10 autó 1 km alatt --> 1440 l-t fogyaszt 10 autó 800 km-en.

2011. nov. 17. 20:43