2011. máj. 10. 16:08
2/3 anonim válasza:
Akkor hasonló két háromszög, ha pontosan ugyanúgy néznek ki, csak az egyik nagyobb, mint a másik. Tehát a nagyobbat megkaphatjuk a kisebbik megnagyításával. A hasonló háromszögeknek a szögei ugyanakkorák (α1=α2, ß1=ß2, γ1=γ2).
A háromszöget úgy nagyítjuk, hogy arányosan megnagyítjuk mindegyik oldalát, vagyis:
a2 = a1*k, b2 = b1*k, c2 = c1*k; k - nagyítási arány
a2*1 = a1*k, ebből: a2 = a1*k/1,
b2*1 = b1*k, ebből: b2 = b1*k/1,
c2*1 = c1*k, ebből: c2 = c1*k/1,
Hogy hogyan kell azt a feladatot megoldani, hogy:
X = A*B/C
azt itt van lerajzolva:
A fenti esetre alkalmazva:
X = a2; A = a1; b = k; C = 1 cm
3/3 anonim válasza:
Helyesen:
X = a2; A = a1; B = k; C = 1 cm