Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Holnap írók témazárót Matekból...

Holnap írók témazárót Matekból 8. o De nem tudom hogyan kell háromszöget nagyítani és kicsinyíteni, nem tudom mi az a hasonlóság, nem tudom mi az a egybevágósági transzformáció. Valaki nulláról elkezdené nekem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Matekkönyv?...
2011. máj. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor hasonló két háromszög, ha pontosan ugyanúgy néznek ki, csak az egyik nagyobb, mint a másik. Tehát a nagyobbat megkaphatjuk a kisebbik megnagyításával. A hasonló háromszögeknek a szögei ugyanakkorák (α1=α2, ß1=ß2, γ1=γ2).

A háromszöget úgy nagyítjuk, hogy arányosan megnagyítjuk mindegyik oldalát, vagyis:


a2 = a1*k, b2 = b1*k, c2 = c1*k; k - nagyítási arány


a2*1 = a1*k, ebből: a2 = a1*k/1,

b2*1 = b1*k, ebből: b2 = b1*k/1,

c2*1 = c1*k, ebből: c2 = c1*k/1,


Hogy hogyan kell azt a feladatot megoldani, hogy:


X = A*B/C


azt itt van lerajzolva:


[link]


A fenti esetre alkalmazva:


X = a2; A = a1; b = k; C = 1 cm

2011. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Helyesen:


X = a2; A = a1; B = k; C = 1 cm

2011. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!