Holnap írók témazárót Matekból 8. o De nem tudom hogyan kell háromszöget nagyítani és kicsinyíteni, nem tudom mi az a hasonlóság, nem tudom mi az a egybevágósági transzformáció. Valaki nulláról elkezdené nekem?

2011. máj. 10. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Matekkönyv?...
2011. máj. 10. 19:11
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor hasonló két háromszög, ha pontosan ugyanúgy néznek ki, csak az egyik nagyobb, mint a másik. Tehát a nagyobbat megkaphatjuk a kisebbik megnagyításával. A hasonló háromszögeknek a szögei ugyanakkorák (α1=α2, ß1=ß2, γ1=γ2).

A háromszöget úgy nagyítjuk, hogy arányosan megnagyítjuk mindegyik oldalát, vagyis:


a2 = a1*k, b2 = b1*k, c2 = c1*k; k - nagyítási arány


a2*1 = a1*k, ebből: a2 = a1*k/1,

b2*1 = b1*k, ebből: b2 = b1*k/1,

c2*1 = c1*k, ebből: c2 = c1*k/1,


Hogy hogyan kell azt a feladatot megoldani, hogy:


X = A*B/C


azt itt van lerajzolva:


[link]


A fenti esetre alkalmazva:


X = a2; A = a1; b = k; C = 1 cm

2011. máj. 10. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Helyesen:


X = a2; A = a1; B = k; C = 1 cm

2011. máj. 10. 20:19