Ha jól tudom, akkor pont ketté kell 4-4re osztani de nem biztos, és hogy kell kiszámolni?



köszi


2011. nov. 14. 17:05
 1/1 BKRS ***** válasza:

mondjuk felosztod x es 8-x hosszusqagu szakaszokra.

Ekkor a ket haromszog magassaga:

(√3/2)x es (√3/2)*(8-x) lesz

ezert a ket terulet osszege:

T = (√3/2)x*x/2 + (√3/2)*(8-x)*(8-x)/2 =

=(√3/4)(2x^2 -16x+64)=

=(√3/2)(x^2 - 8x + 32)

Ennek ott lesz a minimuma ahol az x^2 - 8x + 32 parabolanak van a minimuma,

vagyis x=8/(2*1)=4-nel.

A parabola minimuma megtalalhato derivalassal,

vagy kiszamolod hol vannak a zerus helyei, es veszed a ket zerus hely atlagat, ott lesz a minimuma,

vagy tudod kepletbol, hogy "-b/2a"-nal van a minimuma.

2011. nov. 14. 17:11