Ha jól tudom, akkor pont ketté kell 4-4re osztani de nem biztos, és hogy kell kiszámolni?
köszi
2011. nov. 14. 17:05
1/1 BKRS válasza:
mondjuk felosztod x es 8-x hosszusqagu szakaszokra.
Ekkor a ket haromszog magassaga:
(√3/2)x es (√3/2)*(8-x) lesz
ezert a ket terulet osszege:
T = (√3/2)x*x/2 + (√3/2)*(8-x)*(8-x)/2 =
=(√3/4)(2x^2 -16x+64)=
=(√3/2)(x^2 - 8x + 32)
Ennek ott lesz a minimuma ahol az x^2 - 8x + 32 parabolanak van a minimuma,
vagyis x=8/(2*1)=4-nel.
A parabola minimuma megtalalhato derivalassal,
vagy kiszamolod hol vannak a zerus helyei, es veszed a ket zerus hely atlagat, ott lesz a minimuma,
vagy tudod kepletbol, hogy "-b/2a"-nal van a minimuma.