Kongruens háromszögek csucsaira ráírjuk az 1,2 es3 számokat. Ezután egymásra rakjuk a háromszögeket, hogy fedjek egymást. Lehetséges-e, hogy az egymás feletti csúcsoknál levő számok összege mindhárom esetben 2011 legyen?

2011. márc. 18. 08:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehetséges.


Egy háromszögön a csúcsoknál levő számok összege: 1+2+3 = 6.

Ha mindhárom csúcsnál a számok összege 2011 lenne, akkor összesen 3*2011 = 6033-at kapunk, ami nem osztható 6-al, ezért nem lehetséges.

2011. márc. 18. 10:28
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. márc. 18. 15:37