Nagyon kéne köszönöm2011. nov. 8. 18:34
1/1 bongolo válasza:
Mondjuk vezess be egy új változót: y = sin²x
Ezzel, mivel cos²x = 1-sin²x = 1-y:
y³ + (1-y)³ = 7/16
Ha kifejted, kiesik az y³, marad egy másodfokú egyenlet. Azt oldd meg, lesz két megoldás.
Azokból aztán sin x = ±√y (ne felejtsd el a negatívot sem!), úgyhogy valószínű már 4 megoldást is kell nézni. Amikor pedig az x-et ezekből kiszámolod, ne felejtsd el, hogy több x-nek is ugyanaz a szinusza, úgyhogy jó sok megoldás is lehet a végén.
Ha elakadsz valahol, írd meg, meddig jutottal.