g alapú log 9/4= -2
h alapú log -7 =2
2011. okt. 31. 19:37
1/3 BKRS válasza:
emeljuk mindket oldalt g alapra:
9/4 = g^(-2)
g^2 = 4/9
g = 2/3 (a negativ ertek nem jo, mert logaritmus alapja volt g)
2/3 BKRS válasza:
h alapu log(-7) = 2
a logaritmus ertelmezesi tartomanya (0,∞) ezert a bal oldal nem ertelmezheto, nincs megoldas h-ra.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. nov. 1. 08:32