g alapú log 9/4= -2


h alapú log -7 =2


2011. okt. 31. 19:37
 1/3 BKRS ***** válasza:

emeljuk mindket oldalt g alapra:

9/4 = g^(-2)

g^2 = 4/9

g = 2/3 (a negativ ertek nem jo, mert logaritmus alapja volt g)

2011. okt. 31. 20:33
 2/3 BKRS ***** válasza:

h alapu log(-7) = 2

a logaritmus ertelmezesi tartomanya (0,∞) ezert a bal oldal nem ertelmezheto, nincs megoldas h-ra.

2011. okt. 31. 20:34
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. nov. 1. 08:32