Matek - zárójel felbontásánál akkor most melyik műv. Jel változik és hogyan?


Ha "+" van a zárójel előtt, akkor hogy változnak a benne lévők? és ha "-" van előtte?

Valaki segítene megoldani ezeket a példákat?


(3a - 2b) - (a + b)= ?

(1/5ab + 1/7bc - 2/3ac) - (-4/5ab + 3/14bc - 1/5ac)= ?


a "/" jel az törtvonal akar lenni.


előre is köszi a válaszokat!

14/L


2011. okt. 24. 20:53
 1/10 anonim válasza:

3a-2b-a-b

1/5ab+1/7bc-2/3ac+4/5ab-3/14bc+1/5ac


+ és - = -

+ és + = +

- és - = +

2011. okt. 24. 20:58
 2/10 anonim válasza:
Innen össze tudod már vonni vagy tovább is kell?
2011. okt. 24. 21:00
 3/10 anonim ***** válasza:
20:58-as véletlenül a szorzás, osztás előjel szabályát írta le.
2011. okt. 24. 21:02
 4/10 A kérdező kommentje:

amit a végére írtál azt tudom.. én igazából arra lettem volna kíváncsi, hogyha zárójel előtt + van vagy -, akkor mindkét esetben megfordulnak a műveleti jelek a zárójelen belül?


de egyébként köszi az első részét is! :)

2011. okt. 24. 21:03
 5/10 anonim válasza:
Ha mínusz van akkor változtatja meg a plusszot mínuszra a mínuszt pedig plusszra.
2011. okt. 24. 21:05
 6/10 A kérdező kommentje:
és ha + van akkor semmi sem változik?
2011. okt. 24. 21:07
 7/10 anonim válasza:

Azért írtam a szorzás szabályát mert úgy működik. Ha a zárójel elé odaírnád mondjuk az egyest is a mínusz vagy a plussz után egyértelműen látszik, hogy olyan mintha mínusz egyel vagy plussz egyel végigszoroznád az összeset.


Pl.: -(-a+2b) ha elé írnám az egyest így nézne ki, mint egy szorzás -1(-a+2b)= -1(-a)+(-1)2b= a-2b

2011. okt. 24. 21:09
 8/10 anonim válasza:

Írok egy példát plusszal is :


+1(-a+2b)= +1(-a)+(+1)2b= -a+2b, tehát nem változott semmi.

2011. okt. 24. 21:11
 9/10 A kérdező kommentje:
jó, így már értem! :) nagyon köszönöm! :P
2011. okt. 24. 21:16
 10/10 anonim válasza:

Amúgy utána már csak közös nevezőre kell hoznod.


(3a-2b)-(a+b)=3a-2b-a-b=3a-a-2b-b=2a-3b


(1/5ab+1/7bc-2/3ac)-(-4/5ab+3/14bc-1/5ac)=1/5ab+1/7bc-2/3ac+4/5ab-3/14bc+1/5ac=1/5ab+4/5ab+2/14bc-3/14bc-10/15ac+3/15ac=ab-1/14bc-7/15ac


Másodiknál egymás mellé rendezed az azonosokat és közös nevezőre hozod. De nézd át azért, mert már nagyon álmos vagyok, megyek is aludni. Jó tanulást...

2011. okt. 24. 21:21