Valaki elmondja nekem hogy kell ezt kiszámolni?

Ez a feladatban egy téglalap kerületét kell kiszámolni,ugye a kerület (a+b)*2 de csak annyi adat van megadva hogy az A oldal 4,5cm és a terület 10,8 négyzetcentiméter és ebből hogy tudhatom be hogy mekkora a b oldal?
2011. okt. 18. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ugye a terület meg a két oldal szorzata, tehát T=A*B ebből, ha tudod az egyik oldalt, akkor a másikat is már ki tudod számolni: A=T/B, vagy B=T/A. A feladatban az A oldal az ismert, ezért a B-t kell kiszámolni, ami: B=10,8/4,5=2,4. És most már ezt be tudod helyettesíteni a K=(A+B)*2 képletbe, vagyis K=(4,5+2,4)*2=6,9*2=13,8 cm
2011. okt. 18. 17:09
 2/3 BKRS ***** válasza:

a terulet a ket oldal szorzata, vagyis:

4,5 * b = 10,8

b= 10,8/4,5 = 2,4

2011. okt. 18. 17:10
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2011. okt. 18. 17:15