Egy sólyom a 2 km-es utat 180 s alatt tette meg. Mennyi volt eközben a sebessége?

fizika házi és sürgős lenne !!
2011. okt. 17. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

2000m / 180s = 2000/180 m/s

Számológépbe beütöd és kész.

2011. okt. 17. 14:14
 2/5 anonim ***** válasza:

s = 2 km = 2000 m

t = 180 s


v = s/t = 2000/180 = 11,1111 ms⁻¹


v = s/t = 2/180 = 0,0111111 km/s = 0,0111111*3600 km/h = 40 km*h⁻¹

2011. okt. 17. 14:17
 3/5 anonim válasza:

Ha a sólyom egyenletesen repült, akkor a sebessége az útnak és az időnek a hányadosa.


Pontosabban v(t)=ds(t)/dt=s(t)

azaz v=2000m/180s=

100/9 m/s=

~11,1 m/s

2011. okt. 17. 14:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2011. okt. 17. 14:28
 5/5 anonim válasza:
az akkor jo gyors
2012. jan. 2. 19:48