fizika házi és sürgős lenne !!2011. okt. 17. 14:09
1/5 anonim válasza:
2000m / 180s = 2000/180 m/s
Számológépbe beütöd és kész.
2/5 anonim válasza:
s = 2 km = 2000 m
t = 180 s
v = s/t = 2000/180 = 11,1111 ms⁻¹
v = s/t = 2/180 = 0,0111111 km/s = 0,0111111*3600 km/h = 40 km*h⁻¹
3/5 anonim válasza:
Ha a sólyom egyenletesen repült, akkor a sebessége az útnak és az időnek a hányadosa.
Pontosabban v(t)=ds(t)/dt=s(t)
azaz v=2000m/180s=
100/9 m/s=
~11,1 m/s
4/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2011. okt. 17. 14:28