VVTF? kérdése:

Egyenesen a pálya mellett álló őrház felé mozdony közelít v=90km/h sebességgel. A mozdony Δt=6s időn keresztül sípol. Mennyi ideig hallja a sípjelzést az őrháznál figyelő őr? A hang terjedési sebessége a hangforrás sebességétől független 330m/s.

Légyszi segítsen vki levezetéssel:) sürgős!!!
2011. szept. 12. 18:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem így kell számolni:


v = 90 km/h = 25 m/s

c = 330 m/s


t = Δt*(c-v)/c = 6*(330-25)/330 = 5,545 s

2011. szept. 13. 01:02