Kaptam 1 matekházit, aminek a következő a szövege:, , Egy csatorna keresztmetszete olyan egyenlő szárú trapéz, amelynek két párhuzamos oldala 3m és 2m, magassága 1,6 méter. Mennyi víz folyik rajta keresztül óránként, ha a víz sebessége 1,4 m/s, és a víz magassága 1 méter mindenütt? "Továbbá az van, hogy nem vagyok hülye, megnéztem a megoldást, csak simán nem értem a kövit: "A hasonlóságból következik, hogy m1/2 = m1+1/x = m1+1,6/3 (és akkor van pofájuk ideírni, ) hogy: ==> m1=3,2m x=2,625". Arra lennék kíváncsi, hogy ez hogy jön ki. (úgy értem most ezt hogy vezették le. ) A válaszokért előre is köszi.
2011. okt. 16. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A csatorna alja, gondolom 2 méter széles, az oldalai képezik a trapéz szárát és a teteje meg 3 méter széles. A magassága 1,6 méter, ez annyit jelent, hogy 1,6 métert felfele haladva a csatorna 1 métert bővül. Namármost, ha a víz magassága csak egy méter, akkor a csatorna ebben a magasságban mennyit bővül az aljához képest? Arányosan, vagyis:


1,6 méter magasság ...... 1 méternyi bővülés (3–2=1)

1 méter magasság ...... x méternyi bővülés


x = 1*1/1,6 = 0,625 méternyi bővülés


Vagyis a csatorna szélessége a víz szintjének a magasságában: 2 + 0,625 = 2,625 méter


A víz mennyisége óránként:


3600*1,4*T


T = az 1 méter magasságú, 2 méter alapszélességű és felül 2,625 méter szélességű egyenlő szárú trapéz területe négyzetméterben.


[link]

2011. okt. 17. 01:17
 2/3 anonim ***** válasza:

Lásd a következő rajzot.


[link]

2011. okt. 17. 01:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! így már világos!
2011. okt. 17. 17:16