Ezt hogy oldom meg? 2^x=10^8?

2010. nov. 8. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Logaritmussal ki lehet egyszerűen számolni, ha megtalálnám a számológépet el is mondanám, hogy melyik gombot kell megnyomni, de egyelőre csak keresem...
2010. nov. 8. 17:07
 2/5 anonim ***** válasza:
x = (8 (log(2)+log(5)))/(log(2))
2010. nov. 8. 17:09
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, de egy baj van... a logaritmust azt csak most fogjuk venni. Ez előtte van, szóval nem hiszem.


Sőt kiszámoltam amit írtatok, és nem jó az eredmény, mert 2^10.32192809 közelében sincs 10^8. Meg megnéztem a megoldó kulcsot is ahol 26 egész blablabla van...

(azért köszi :) )

2010. nov. 8. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:

log2(10ˇ8)=x (log kettes alappal 10 a nyolcadikon egyenlő x)

és ebből kijön, hogy az x=26.575

2010. nov. 9. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:

x=iksz X=szorzás


2^x=10^8

xlg2=8lg10 (lg=10es alapú logaritmus; van a számológépeken)

0,3x=8 (lg10=1; 1X8=8)(/0,3)

x=26,66

2010. nov. 19. 19:55