Hogy oldanád meg ezt a matek házifeladatot?

(gyökalatt x2-3x-4) => x-1
2011. okt. 16. 15:27
 1/3 anonim válasza:

Egyszerű pár lépés:

1, megnézed a gyök a alatti kifejezést, hogy mikor lenne negatív (gondolom valós számok halmazán kérik a megoldást)

jelen esetben sqrt(x^2-3x-4)=sqrt(x-4)(x+1), ebből világos, hogy ki kell kötnöd: x<=-1 vagy x>=4 avagy: x eleme R\(-1;4)


2, hatványozod: x^2-3x-4>=(x-1)^2


3, rendezed/egyszerűsíted: -x-5>=0 azaz: x<=-5


4, A kikötésnél kapott halmaz és x<=-5 metszete lesz a megoldásod,

mivel {x|x<=-5} valódi részhalmaza {R\(-1;4)}-nek a megoldás x<=-5

(magyarul megnézed teljesül-e a feltételed)


Remélem nem rontottam el... de a számolás menete nagyjából fix.

2011. okt. 17. 15:56
 2/3 anonim válasza:

*sqrt(x-4)(x+1) helyesen: sqrt((x-4)(x+1))


ezt elírtam :)

2011. okt. 17. 15:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, jó a megoldás! :)
2011. okt. 19. 10:30