2011. okt. 14. 21:27
1/3 anonim válasza:
M(CuSO4*5H2O)=63,5 + 32+ 4×16+5×18
M(CuSO4*5H2O)=95,5+64+90
M(CuSO4×5H2O)=249,5 g/mol
249,5 g kristályvíz tartalmú rézben van 63,5 g réz.
100 g kristályvíz tartalmú rézben van X g réz.
249,5x=63,5×100
x=.....
A többit is ugyanígy kell.
2/3 BKRS válasza:
CuSO4*5H2O
1 moljaban:
Cu: 63,5g
S : 32g
O : 4*16g=64g
H2O: 5*18g = 90g
Osszesen: 249,5g
249,5 ~ 100%
akkor
Cu: 63,5g ~ 63,5*100/249,5 = 25.5%
S: 32g ~ 32*100/249,5 = 12,8%
O: 64g ~ 64*100/249,5 = 25,6%
H2O: 90g ~ 90*100/249,5 = 36,1%
3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2011. okt. 14. 22:56