Hány tömeg% réz, kén, oxigén és kristályvíz van a kristályos réz (II) -szulfátban (CuSO4*5H2O)?

2011. okt. 14. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:

M(CuSO4*5H2O)=63,5 + 32+ 4×16+5×18

M(CuSO4*5H2O)=95,5+64+90

M(CuSO4×5H2O)=249,5 g/mol


249,5 g kristályvíz tartalmú rézben van 63,5 g réz.

100 g kristályvíz tartalmú rézben van X g réz.


249,5x=63,5×100

x=.....



A többit is ugyanígy kell.

2011. okt. 14. 22:32
 2/3 BKRS ***** válasza:

CuSO4*5H2O

1 moljaban:

Cu: 63,5g

S : 32g

O : 4*16g=64g

H2O: 5*18g = 90g

Osszesen: 249,5g

249,5 ~ 100%

akkor

Cu: 63,5g ~ 63,5*100/249,5 = 25.5%

S: 32g ~ 32*100/249,5 = 12,8%

O: 64g ~ 64*100/249,5 = 25,6%

H2O: 90g ~ 90*100/249,5 = 36,1%

2011. okt. 14. 22:32
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2011. okt. 14. 22:56