2011. márc. 20. 21:08
1/7 anonim válasza:
Szerintem 798,7g. Levezetés is kell, vagy csak az eredmény kellett önmagad ellenőrzésére?
2/7 A kérdező kommentje:
az a gond h sehogysem jött ki az eredmény, ezért örülnék a levezetésnek is
2011. márc. 20. 21:22
3/7 anonim válasza:
Én keverési egyenlettel csináltam.
CuSO4: 159,46g/mol
CuSO4.5H2O: 249,46g/mol benne 63,922% a CuSO4
Az egyenlet, x-szel jelölve a 4%-os oldat tömegét:
4x + 63,922*200 = 16*(200+x)
4x + 12784,414 = 3200 + 16x
12x = 9584,414
x = 798,7g
4/7 A kérdező kommentje:
nem értem azt a 200-at, az hogy jött ide?
2011. márc. 20. 21:40
5/7 A kérdező kommentje:
jajj bocsi meg van
2011. márc. 20. 21:40
6/7 A kérdező kommentje:
nahh okés, én más számokkal, kerekítve számoltam és 783,3 jött ki, köszi szépen a segítséget, ez az egyenlet még sok helyen lesz hasznos :)
2011. márc. 20. 21:43
7/7 anonim válasza:
Nos igen, a keverési egyenlet nagyon ki van találva. :)