Tudnál segíteni? (6-7-es matek)


[7-3*(+9)]:[(-2)hatvány3+(-32):(-8)+(-24):(-2)hatvány2]


Nagyon köszönöm előre is!

Van még egy pár, de remélem azokkal boldogulok.:D


2011. okt. 11. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:

[7-27]:[-8+4-24:(-4)]

-20:7

-2.86

2011. okt. 11. 16:14
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor először is írjuk le áttekinthetőbben (gondolom erről van szó):


[7 – 3*(+9)]:[(–2)³ + (–32)/(–8) + (–24)/(–2)²] =


= [7 – (+27)]:[(–8) + 32/8 + (–24)/4] =


= [7 – 27]:[–8 + 32/8 – 24/4] =


= [–20]:[–8 + 32/8 – 24/4] =


= [–20]:[–8 + 4 – 6] = [–20]:[–14] = –20/(–14) = 20/14 = 1,4285...



(–2)³ = (–2)*(–2)*(–2) = –8


(–2)² = (–2)*(–2) = 4


(–32)/(–8) = 32/8

2011. okt. 11. 16:28
 3/6 anonim ***** válasza:
-2 a négyzeten az 4. -24 osztva 4el az -6. -32 osztva -8al az 4. -2 a köbön az -8. -8+4-6 az-10. Vagyis -20/-10 azaz 2 a megoldás.
2011. okt. 11. 16:31
 4/6 k.lau13 ***** válasza:

te jézus isten milyen hetedikes matek ez?? juuuj... de itt van:


kezdjük ott, h: [7-3.(+9)]=-20


-2 3. hatványa 8.


-2 második hatvány 4.


Így tehát a feladat második fele: [8+(-32)/(-8)+(-24)/4]


először az osztás: (-32):(-8)=4


(-24):(+4)=6


így: 8+4+6= 18


tehát: -20-18=-38



remélem jó, számológéppel csináltam, remélem, így kell sorba meg a hatványok is így vannak... sok szerencsét a többihez :)

2011. okt. 11. 17:22
 5/6 anonim ***** válasza:
(-24):(+4)=6 az nem 6 hanem -6, és a végén osztás van
2011. okt. 11. 17:28
 6/6 anonim ***** válasza:

„= [–20]:[–8 + 4 – 6] = [–20]:[–14] = –20/(–14) = 20/14 = 1,4285...“


Helyesen


= [–20]:[–8 + 4 – 6] = [–20]:[–10] = –20/(–10) = 20/10 = 2

(ahogy "hunterrop" is mondta)

2011. okt. 11. 18:16