Nem értem hogy mikor kell osztani és mikor szorozni, meg az se tiszta hogy ha kissebbet alakítunk nagyobba az alapmértékegységen felül akkor bele kell-e számolni azt is vagy nem? például 420 mikro méter az hány mega méter? A másik meg nagyobból kissebbe: mondjuk 140 giga tesla, az hány nanotesla?
Köszi a válaszokat :)
2011. okt. 9. 18:30
1/1 bongolo válasza:
A mikro azt jelenti, hogy 10^-6, bármi van mögötte.
mega = 10^6
giga = 10^9
nano = 10^-9
420 mikorméter = 420·10^-6 m = x megaméter = x·10^6 m
x = 420 · 10^-6 / 10^6 = 420·10^-12 (megaméter)
140 gigatesla = 140·10^9 T = x nT = x·10^-9 T
x = 140·10^9 / 10^-9 = 140·10^18 (nT)