Fizikából elmagyarázná valaki az átváltásokat?


Nem értem hogy mikor kell osztani és mikor szorozni, meg az se tiszta hogy ha kissebbet alakítunk nagyobba az alapmértékegységen felül akkor bele kell-e számolni azt is vagy nem? például 420 mikro méter az hány mega méter? A másik meg nagyobból kissebbe: mondjuk 140 giga tesla, az hány nanotesla?

Köszi a válaszokat :)


2011. okt. 9. 18:30
 1/1 bongolo ***** válasza:

A mikro azt jelenti, hogy 10^-6, bármi van mögötte.

mega = 10^6

giga = 10^9

nano = 10^-9


420 mikorméter = 420·10^-6 m = x megaméter = x·10^6 m

x = 420 · 10^-6 / 10^6 = 420·10^-12 (megaméter)


140 gigatesla = 140·10^9 T = x nT = x·10^-9 T

x = 140·10^9 / 10^-9 = 140·10^18 (nT)

2011. okt. 10. 00:54