Ki érti ezt?! (Matek 10. osztály)

bizonyítsd be, hogy négyzetgyök három meg egy az irracionális, addig értem hogy gyökhárom, de mi az a plusz egy?
2011. szept. 29. 18:27
 1/3 BKRS ***** válasza:

Ha gyok harom +1 racionalis lenne,

akkor felirhato lenne p/q alakban, ahol p,q egesz.

gyok harom = -1 + p/q = (-p+q)/q

tehat gyok harom is racionalis lenne.

Ha tehat be tudod bizonyitani, hogy gyok 3 nem racionalis, akkor gyok harom + 1 is sem lesz racionalis.

2011. szept. 29. 18:31
 2/3 A kérdező kommentje:
oh világos! köszi
2011. szept. 29. 18:34
 3/3 anonim ***** válasza:

A megoldáshoz írd fel hogy:


√3 = p/q


Aztán bizonyítsd be, hogy ez ellentmondást tartalmaz (a következő lépés az egyenlet négyzetre emelése).

2011. szept. 30. 14:02