Valaki segítene megoldani a Fizika Házit?

Két gépkocsi ugyanabból a pontból, ugyanabba az irányba indult. Az első autó húsz perccel a második után indult. Mindkét jármű egyenletesen gyorsulva, 0,4 m/s2 (méter per szekundum négyzet) gyorsulással halad. A második autó indulásától számítva mennyi idő múlva lesz a távolság közöttük 240 m ?
2011. szept. 27. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy 20 perccel később indul, és nem pedig 20 másodperccel? Mert 20 perc alatt ekkora gyorsulással 480 m/s-ra gyorsulna (ugye 20 perc az 20*60=1200 másodperc, és 1200*0,4=480) ami km/h-ban még több, ugye 3,6*480=1728 ami több, mint a hangsebesség (ami kb 1200 km/h), és már 288 kilométer távolságban lesz, és hiába indul el a második autó, csak mégtovább fog nőni a távolság, tehát 240 méter soha nem lesz.
2011. szept. 27. 19:08
 2/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ha 20 másodperc és nem perc, akkor van megoldás, és a megoldás is 20 másodperc. Az s=a/2*t^2+v0*t+s0 képlettel kell számolni. De csak akkor küldöm el az egész levezetést, ha visszaírsz, hogy tényleg 20 másodperc a különbség, és megpróbáltad magadtól is megoldani, csak nem sikerült.
2011. szept. 27. 19:21
 3/8 A kérdező kommentje:
hát a könyvbe akkor biztos elirták mert 20 perc van
2011. szept. 27. 19:52
 4/8 A kérdező kommentje:
légy szíves írd már le a levezetését. megköszönném
2011. szept. 27. 19:53
 5/8 A kérdező kommentje:
mármint ha másodpercnek vesszük
2011. szept. 27. 19:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Nah, akkor "jó" a tankönyv, szólhatsz a tanárnak, hogy úgy nincs is megoldása. Milyen tankönyv amúgy? Na szóval akkor a levezetés: kezdjük úgy, hogy a távolságot a két kocsi között jelöljük d-vel, és mivel ez a megtett utak különbsége, ezért d=s2-s1 (azért így, mert ahogy írtad a 2-es indul előbb, és utána az 1-es, ami szintén elég zavaró, de maradjunk ebben). Számítsuk ki először azt, hogy az első 20 másodpercben a 2-es kocsi meddig jut el. Itt még -mivel 0 a kezdősebesség és a kezdő út-, számíthatunk simán az s=a/2*t^2 képlettel: tehát: s=0,4m/s^2/2*(20s)^2=80m vagyis 80 méteren van a 2-es kocsi, mikor az első elindul. Ezenkívül a sebességét is ki kell számítani ebben a pillanatban, amit a v=a*t képlettel 0,4m/s^2*20s=8m/s. És akkor ezt az időpillanatot kell mostantól 0-nak tekinteni, és számolni az általános képlettel vagyis az s=a/2*t^2+v0*t+s0-lal és akkor ez lesz: d=s2-s1=a/2*t^2+8m/s*t+80m-(a/2*t^2). Amit kivonunk a végén és zárójelbe tettem (csak azért, hogy értsd) az felel meg az s1-nek vagyis a később induló kocsi útjának, és mivel ez ugyanaz, mint az először induló kocsi képletében az első rész, ezért ez eltűnik, és az egyenlet így fog kinézni: d=8m/s*t+80m és mivel tudjuk hogy ez 240m, ezért a d-helyébe kiírva: 240m=8m/s*t+80m. És ebből már csak ki kell fejezni a t-t. Azaz kivonunk 80 métert mindkét oldalból: 160m=8m/s*t majd elosztjuk mindkét oldalt 8 m/s-mal, és az eredmény 20 szekundum lesz.
2011. szept. 27. 20:58
 7/8 A kérdező kommentje:

huhh jó hosszú

nagyon szépen köszönöm

amúgy a tankönyv 10.-es fizika

ja és ukrajnai

2011. szept. 27. 21:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen. Remélem érhető. Ukrajnai??? Hogy kerül az egy magyar suliba?
2011. szept. 27. 21:17