Mg és H2SO4 reakciójakor 36g MGSO4 keletkezik. Hány g Mg és hány g H2SO4 lépett reakcióba?


Valaki nem tudna segíteni:(? Próbálkoztam,de nem sikerül:( Elég ha leírjátok mit csináljak, a számítást én elvégzem. Nagyon köszönöm előre is!

14/L


2011. szept. 26. 15:31
 1/2 BKRS ***** válasza:

Mg+H2SO$ = H2 +MgSO4


1 mol MgSO4 az 24+32+4*16=120g

36g keletkezett, ami 36/120 mol= 0,3 mol

Akkor 0,3 mol M es 0,3 mol H2SO4 -re van szukseg.

1 mol H2SO4 az 98 g, akkor 0,3 mol 98*0,3=29,4g

1 mol Mg az 24 g, akkor 0,3 mol 24*0,3=7,2 g

2011. szept. 26. 15:40
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. szept. 26. 15:43