Valaki nem tudna segíteni:(? Próbálkoztam,de nem sikerül:( Elég ha leírjátok mit csináljak, a számítást én elvégzem. Nagyon köszönöm előre is!
14/L
2011. szept. 26. 15:31
1/2 BKRS válasza:
Mg+H2SO$ = H2 +MgSO4
1 mol MgSO4 az 24+32+4*16=120g
36g keletkezett, ami 36/120 mol= 0,3 mol
Akkor 0,3 mol M es 0,3 mol H2SO4 -re van szukseg.
1 mol H2SO4 az 98 g, akkor 0,3 mol 98*0,3=29,4g
1 mol Mg az 24 g, akkor 0,3 mol 24*0,3=7,2 g
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. szept. 26. 15:43