Logikai feladatok! Anyuka és tollak?


Kérlek ha tudsz segíts nekem! Hogy kellene megcsinálni! Magyarázattal!


1. Egy anya 21 évvel idősebb a gyermekénél. 3 év múlva 4-szer annyi idős lesz mint a gyermek.Mennyi idősek most?


2. Brigi kétféle kék és fekete tollból 17 db ot várásolt összesen 2185 Ft-ért. A kék tól 125Ft a fekete 135Ft-ba kerül darabonként.. Hány kék és fekete tollat vásárolt?


Köszönöm előre is!


2011. szept. 25. 19:18
 1/4 Tom Benko ***** válasza:

1; Egyenlet, nem logikai. Felírod az összefüggéseket, és kapod: x+24=4x. Megoldani!

2; Szintén egyenlet: 125x+135(17-x)=2185

2011. szept. 25. 19:22
 2/4 anonim ***** válasza:

1.

legyen x az anya es y a gyerek

x=y+21

x+3=4(y+3)

ezt az egyenletrendszert kapod, ha ezt megoldod x=25 y=4

2.

x= kek toll darabszama

y= fekete toll darabszama

125x+135y=2175

x+y=17

Ezt is ha megoldod y=5 x=12-t kapsz

2011. szept. 25. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:

"1; Egyenlet, nem logikai. Felírod az összefüggéseket, és kapod: x+24=4x. Megoldani!"

Csak ugye nem árt, ha a helyes egyenletet írod fel, a gyerek is öregszik a három év alatt, azaz a helyes egyenlet:

x+21+3 = 4(x+3)

2011. szept. 25. 19:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Természetesen ment a zöld kezecske! :-)))
2011. szept. 25. 20:08