Szoval harom feladat van.

Az elso:Hatarozd meg az n parameter azon erteket,amelyre -gyökkettő megoldasa az nx-x=3-3n egyenletnek!

A masodik:Egy ismeretlen szambol rendre kivonunk 8,11,illetve19-et.Ha az igy kapott harom kulonbseget osszeadjuk,az eredeti szam ketszereset kapjuk.Mennyi az eredeti szam?

A harmadik:Egy teglalap kerulete 104 cm,a hosszusaga 4-gyel nagyobb mint a szelesseg duplaja.Hatarozd meg a teglalap mereteit!

Kosziiiiii:x


2009. ápr. 26. 13:41
 1/7 anonim válasza:
7%
Nem segítek!:p
2009. ápr. 26. 13:55
 2/7 anonim ***** válasza:

harmadik:

2x+2x+2x+4+2x+4=104

x=12


a oldal =24

b oldal =48

Ell: 24+48+24+48=104

2009. ápr. 26. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok....ha kell magyarázat írj vissza
2009. ápr. 26. 14:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

előző 2 vagyok


x-8+x-11+x-9=2x

x=28


ha kell ellenőrződ

28-8+28-11+28-9=2x28

2009. ápr. 26. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:
ez a második feladat volt
2009. ápr. 26. 14:21
 6/7 A kérdező kommentje:
Kosziii:D
2009. ápr. 26. 14:40
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
az elsőt azt nemnagyon értettem
2009. ápr. 26. 14:43