Segítesz a matek házimban?


egy teherautó az A városból elindul a 270 km távolságra lévő B városba. Fél óra múlva a B városból az A város felé indul egy szeményautó. A köztük lévő távolság mikortól lesz 100 km-nél kisebb, ha a teherautó 60 km-t, a személyautó 80 km-t tesz meg óránként, és megállás nélkül haladnak.


egyszerűen nem jön ki sehogy S: kérlek magyarázd el


Egy apa 8 óra alatt, a fia 12 óra alatt ásna ki egy árkot. Mennyi idő alatt végez a fiú, ha az apa 3 órán át segít neki?


itt az az egyenlet jött ki nekem: 3/8+x/12=1

ez jó?


2011. márc. 29. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Az elsőre ugyan nem írtam fel semmit, egyszerű logikus gondolkodás: fél óra elteltéfel a teherautó megtesz 30 km-t, a távolság 240 km marad. Ha egy órán keresztül halad mind2 jármű változatlan sebességgel, akkor egyik megtesz 60, a másik 80 km-t, ami 140 km, és ezt a fennmaradó 240-ből kivonva a távolság 100km marad. Ergo, ha b autó indulásától eltelt idő>1 óra, akkor távolság<100 km.
2011. márc. 29. 16:31
 2/2 anonim ***** válasza:

1. x órát kell menni.

s = v*t képletet használjuk, és a lényeg az, hogy össze lehet adni a kettejük által megtett utat, hiszen egymással szembe mennek. Így az egyenlet:

270 - x*60 - (x - 0,5)*80 = 100

270-ből kivonom, amennyit a teherautó ment ennyi idő alatt, és amit a kocsi. A kocsi viszont fél órával később indult, tehát ennyivel kevesebb ideig ment. Ebből megkapod, hogy mikor lesznek 100km-re egymástól


2. majdnem jó, akkor lenne jó, ha az apa 3 órát egyedül ásna, utána a fiú, viszont a szöveg szerint segít neki, ami szerintem azt jelenti, hogy együtt ásnak, ha nem akkor jó a megoldásod.

Ha segít neki, akkor az egyenlet: (3/8+3/12)+x/12 = 1 lesz.

2011. márc. 29. 16:32