A rombusz ugyan ezen átlója?


Két hasonló rombusz oldalai 4cm és 6cm. Az első rombusz gyik átlója 6. Számitsuk ki a második rombusz ugyan zen átlóját.

légyszi segitsetek !!!


2011. szept. 22. 17:37
 1/2 bongolo ***** válasza:

Ha két síkidom hasonló, akkor a megfelelő oldalaik meg vonalaik aránya egyforma.

Tehát most az oldalak aránya: 4cm/6cm = 2/3

(Gigyeld meg, hogy számlálóba írtam az első rombuszban lévő hosszat, nevezőbe a másodikét. Lehetne fordítva is, de a lényeg, hogy a folytatásban is ugyanúgy írjuk.)


Ugyanekkora lesz az átlók aránya is. Ha a második rombusz átlóját x-nek hívjuk, akkor ez az arány úgy ítrható fel, hogy 6/x.

Mivel az arányok egyformák, ezért:

6/x=2/3

Ebből ránézésre látszik, hogy x=9 cm.

2011. szept. 22. 17:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2011. szept. 22. 18:03