Két hasonló rombusz oldalai 4cm és 6cm. Az első rombusz gyik átlója 6. Számitsuk ki a második rombusz ugyan zen átlóját.
légyszi segitsetek !!!
2011. szept. 22. 17:37
1/2 bongolo válasza:
Ha két síkidom hasonló, akkor a megfelelő oldalaik meg vonalaik aránya egyforma.
Tehát most az oldalak aránya: 4cm/6cm = 2/3
(Gigyeld meg, hogy számlálóba írtam az első rombuszban lévő hosszat, nevezőbe a másodikét. Lehetne fordítva is, de a lényeg, hogy a folytatásban is ugyanúgy írjuk.)
Ugyanekkora lesz az átlók aránya is. Ha a második rombusz átlóját x-nek hívjuk, akkor ez az arány úgy ítrható fel, hogy 6/x.
Mivel az arányok egyformák, ezért:
6/x=2/3
Ebből ránézésre látszik, hogy x=9 cm.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2011. szept. 22. 18:03