2011. szept. 21. 12:24
1/2 anonim válasza:
Azt is kell tudni, hogy az 280 cm³ az milyen körülmények között van mérve (standard, normál, stb.). Amúgy:
p*V = m/M*R*T, ebből:
m = p*V*M/(R*T)
V = 280*0,8 = 224 cm³ = 0,224 dm³ = 0,000224 m³
M(acetilén) = 2*12 + 2*2 = 26 g/mol
HC≡HC + H₂O → CH₂=CH–OH → CH₃–CH=O – víz esetén nem metán keletkezik
C₂H₂ + H₂ → C₂H₄ + H₂ → C₂H₆ - ez az etán
2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom nagyon szepen a gyors valaszt!
2011. szept. 21. 13:00