2011. szept. 21. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt is kell tudni, hogy az 280 cm³ az milyen körülmények között van mérve (standard, normál, stb.). Amúgy:


p*V = m/M*R*T, ebből:


m = p*V*M/(R*T)


V = 280*0,8 = 224 cm³ = 0,224 dm³ = 0,000224 m³


M(acetilén) = 2*12 + 2*2 = 26 g/mol


HC≡HC + H₂O → CH₂=CH–OH → CH₃–CH=O – víz esetén nem metán keletkezik


C₂H₂ + H₂ → C₂H₄ + H₂ → C₂H₆ - ez az etán

2011. szept. 21. 12:55
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom nagyon szepen a gyors valaszt!
2011. szept. 21. 13:00