mennyi 2 a 2011-en? ha lehetne azt is irjátok le hogy hogyan számoltátok ki!
2011. szept. 19. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Na és most mért lett törölve a 2 válasz ami itt volt ? szééép
2011. szept. 19. 18:44
 2/9 A kérdező kommentje:

basszus, pont elmentem a géptől...

Milyen két válasz? :S

Mi a válasz? :S HEEELP

2011. szept. 19. 18:51
 3/9 bongolo ***** válasza:

Nem volt ott semmi válasz...


Ez egy 606 jegyű szám lesz, nem hiszem, hogy ezt neked le kellene írnod. Lehet, hogy körülbelül kell az értéke? Tanultatok esetleg logaritmust? Lehet, hogy arra lenne ez feladat.


Ha tanultatok logaritmust, akkor így jön ki:

2^2011 = a·10^b

ahol b egész szám

vegyük mindkét oldal 10-es logaritmusát:

2011·lg 2 = lg a + b

Mivel lg 2 ≈ 0.30103

605,37133 = b + lg a

Tehát b = 605

lg a = 0,37133

a = 10^0,37133

a = 2,351


Vagyis a szám: 2,351·10^605, ami 2351 és még 602 darab számjegy.

2011. szept. 19. 19:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak olyasmi lehet a feladat, hogy mi az utolsó számjegye... :)

Ilyenekhez nem kell tudnod a pontos értékét.

Mi a kérdés?

2011. szept. 19. 19:33
 5/9 A kérdező kommentje:

igen, jól érted! :)

csak az utolsó számjegye kell, de ezt nem tudtam h fontos, mert ha tudom az egészet, akk onnan látom a végét...

De nemtudtam h ilyen nagy lessz :D

2011. szept. 19. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:
235137166392167326562884239601189270327770665387764777057821232501916930333157440277843862797620484079297733558064632376001969963184753731876030741742930572368138217769599549441410619695595611896686442475650019829312748469547803369364105269330875092932413432951116592760718601432316542258250064326595241331392857925600171019473673184886607992629114422272878597563815169700909072654819904085527076625033639114742571864324140605150011478343379319299155741560631484253296553540791648336199847848379659433483019111595470879802058314586996847634258484805391616359291962984085181994635193249304954575153212162048
2011. szept. 19. 19:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak gondolj bele, hogy hogyan változik egy szám utolsó számjegye, ha szorzod kettővel. :)

2, 4, 8, 6, 2, 4, 8, 6 ... :)

Tehát... elosztod a 2011-et néggyel.

Ha egy a maradék, akkor 2-es, ha kettő a maradék, akkor 4-es,

ha három, akkor 8-as, ha nincs maradék, akkor pedig 6-os a vége. :)

2011. szept. 19. 19:37
 8/9 A kérdező kommentje:
most komolyan ez? :D
2011. szept. 19. 19:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg az az eredmény, amit ő írt,

de nem kell hozzá tudnod. :)

2011. szept. 19. 19:38