Hogyan kell 10-es számrendszerből 2-esba átváltani?

10 db kellene:S
2011. szept. 18. 19:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem mással kellene megcsináltatni a leckét!
2011. szept. 18. 19:27
 12/21 anonim ***** válasza:

134 / 2 = 67 (0)

67 / 2 = 33 (1)

Innen a Tiéd!

2011. szept. 18. 19:27
 13/21 A kérdező kommentje:
Értem....de példának valaki a 134-et levezetné nekem?
2011. szept. 18. 19:27
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem mással csináltatom meg csak segítséget kérek!1 példát!
2011. szept. 18. 19:28
 15/21 anonim ***** válasza:

Volt 1 példa.

Kettővel osztani szerintem nem kell nagy matektudás. :)

2011. szept. 18. 19:32
 16/21 anonim ***** válasza:

Amúgy is ott van, megcsináltam 33-ig.

Ha az volt a gondod, hogy nagyobb, mint 100, most már nem nagyobb. :D

2011. szept. 18. 19:33
 17/21 A kérdező kommentje:

Így?

134/2(0)

67/2(1)

33/2(1)

16/2(0)

8/2(0)

4/2(0)

2011. szept. 18. 19:34
 18/21 anonim ***** válasza:
Úgy, csak folytasd... még a 2-t és az egyet is osztani kell.
2011. szept. 18. 19:40
 19/21 A kérdező kommentje:
Ígymár értem...:)Köszönöm a segítséget!
2011. szept. 18. 19:41
 20/21 anonim ***** válasza:

Szívesen! :)

2-esből 10-esbe megy?

Már csak az ellenőrzés miatt is...

2011. szept. 18. 19:42
1 2 3