Tudna segíteni valaki ebben a feladatban? :/ (bővebben lennt)


valaki segítene hogy hogyan kell elvégezni ezt a műveletet?? és légyszi ne csak a megoldást hanem hozzá a magyarázatot is kérhetném??

linekelem a képét:

[link]


2011. szept. 17. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Tehát:


(√2 – ⁴√3)*(√3 + ³√2) = √2*√3 + √2*³√2 – ⁴√3*√3 – ⁴√3*³√2 =

= √6 + ⁶√(2³*2²) – ⁴√(3*3²) – ¹²√(3³*2⁴) = √6 + ⁶√2⁵ – ⁴√3³ – ¹²√(3³*2⁴)


Nincs leírva a végeredmény?


Látom, gondot okoz az indexek kiírása. Van erre is megoldás, itt írok róla:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. szept. 17. 21:57