Valaki tud segíteni ebben a négyzetgyökvonásos feladatban?

Egyszerűen nem jön ki,nem tudom mit csinálok rosszul. (2*v72-v125+3*v20)(6*v18-v45+v20-v72)=
2011. szept. 17. 11:51
 1/2 Tom Benko ***** válasza:
Kissé olvashatatlan, de megpróbálom értelmezni: (2\sqrt{72}-\sqrt{125}+3\sqrt{20})(6\sqrt{18}-\sqrt{45}+\sqrt{20}-\sqrt{72})=(12\sqrt{2}-5\sqrt{5}+6\sqrt{5})(18\sqrt{2}-3\sqrt{5}+2\sqrt{5}-6\sqrt{2})=(12\sqrt{2}+\sqrt{5})(12\sqrt{2}-\sqrt{5})=288-5=283
2011. szept. 17. 12:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :)
2011. szept. 17. 14:11