Ezeket ki tudja megoldani (matek)?


1. Két hasonló háromszög kerülete 20,06 cm, illetve 30,09 cm. A nagyobb háromszög egyik oldala 15 cm a kisebb háromszög valamelyik oldala 8,36 cm. Határozd meg a hasonlóság arányát, a háromszögek oldalait, területük arányát! Számítással döntsd el, hogy szögszerinti csoportosítás alapján milyen szögűek!


2. Egy munkát egy ember 3,6 órával hamarább végez el, mint egy másik. Együtt 2,4 óra alatt végeznének a munkával. Külön-külön mennyi idő alatt végeznek? Együtt dolgozva a teljes munka hányad részét végeznék külön-külön?


2009. ápr. 23. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Pl a matektanárom.
2009. ápr. 23. 15:25
 2/4 A kérdező kommentje:
Na kösz :S
2009. ápr. 23. 16:03
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Én is, az elsőhöz két db képlet kell sztem a függvénytáblázatban is benne van.


A másodikhoz pedig egy séma, szerintem órán csináltatok ilyet...csak írd át a számokat

2009. ápr. 23. 16:04
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

20,06 / 30,06 = 0,6666666˙ ez az arány, ami egyenlő 2/3 dal.

A nagyobb háromszög egyik oldala 15, ez a kicsinél 10. mert (15*2)/ 3 = 10

A kicsi egyik oldala: 8,36, ez a nagynál: 12,54. mert (8,36*3 )/2 = 12,54.

A harmadik oldal: kicsinél: 20,06- (8,36+ 10) = 1,7

A nagynál: 30,09 - (15+ 12,54) = 2,55.

ez így jó, mert (1,7 * 3)/2 = 2,55



többi megy a függvénytáblázatból, a szöggfüggvényes képletekkel.

2009. ápr. 23. 16:09