1.
(x-2)*(x+3)≤0
2.
I 2x+5 I = -3x+1 (a bal oldala abszolút érték akar lenni)
2011. szept. 13. 16:42
1/1 anonim válasza:
1.
Egy szorzat akkor negatív, ha a két tényező előjele különböző.
1a. (x-2)>0 és (x+3)<0
1b. (x-2)<0 és (x+3)>0
Nulla pedig akkor, ha legalább az egyik nulla.
1c. (x-2) = 0
1d. (x+3) = 0
Ezek a megoldások.
2. |2x+5| = -3x+1
2a: ha 2x+5 pozitív, akkor olyan, mint ha nem is lenne absz.
2x+5 = -3x+1
2b: ha 2x+5 negatív, akkor az ellentetje egyenlő az absz. értékével:
-(2x+5) = -3x+1
-2x-5 = -3x+1