Hogy kell kiszámolni ezt a két feladatot?


1.

(x-2)*(x+3)≤0


2.

I 2x+5 I = -3x+1 (a bal oldala abszolút érték akar lenni)


2011. szept. 13. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:

1.

Egy szorzat akkor negatív, ha a két tényező előjele különböző.

1a. (x-2)>0 és (x+3)<0

1b. (x-2)<0 és (x+3)>0

Nulla pedig akkor, ha legalább az egyik nulla.

1c. (x-2) = 0

1d. (x+3) = 0


Ezek a megoldások.



2. |2x+5| = -3x+1

2a: ha 2x+5 pozitív, akkor olyan, mint ha nem is lenne absz.

2x+5 = -3x+1

2b: ha 2x+5 negatív, akkor az ellentetje egyenlő az absz. értékével:

-(2x+5) = -3x+1

-2x-5 = -3x+1

2011. szept. 13. 16:51