Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Leellenőriznétek, hogy jól...

Leellenőriznétek, hogy jól csináltam-e?

Figyelt kérdés

Előre is köszi!

Szóval a feladat: bizonyítsuk be teljes indukcióval ezt az állítást:

1 a köbön meg 2 a köbön meg... meg n a köbön= (((0.5x(nx(n+1)))és ez emelve a négyzetre

Nekem végeredménynek ez jött ki: n-szer zárójel n a köbön meg n meg 4 zárójel bezár meg 4 és ez az egész osztva 4-gyel.

Tudom kicsit hülyén írtam le, de azért remélem érthető és valaki segít, hogy jól oldottam-e meg!

Előre is köszi!


2011. szept. 12. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

x^2 - x a négyzeten

x^3 - x a köbön

... / 4 - osztva néggyel


Ha így írod, akkor áttekinthetőbb lesz.

2011. szept. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A teljes indukcio menete:

1. megnezed nehany kis ertekre (jelen esetben 0,1,2), hogy igaz-e

2. Felteszed, hogy n-re igaz (vagyis elfogadod, hogy az allitas igaz)

3. Bizonyitod, hogy ebbol kovetkezik, hogy n+1-re is


A bizonyitas menete pedig az, hogy, hogy n helyett n+1-et irsz az eredeti kifejezesbe (2-es pont jobb oldala), majd megprobalod vagy

a) az eredeti, 2-es pont allitast kihozni

b) felhasznalod a 2-es pont allitasat, es kihozni, hogy n+1-re a 2-es pontbeli egyenleted jobboldalat fogod kapni.



Szoval akkor most vagy nem tudod, mi az a teljes indukcio vagy nem tudsz kerdezni. Gondold ujra a kerdest, es ird le , mit kell ellenorizni.

2011. szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos, úgy néz ki, hogy nem érted mit jelent a teljes indukcióval történő bizonyítás.

Én elkezdem begépelni, Te próbáld meg addig tankönyvből, füzetből megérteni.

2011. szept. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A 16:52 -es világosan leírta a menetet. Én 17:06 -kor ígértem, hogy leírom. ( Míg írtam nem láttam az előzőt.)

Most itt van az én leírásom is:

[link]

2011. szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!