Egy kéréssel fordulnék hozzátok? (lent)


Na szóval, szeretném ha segítenétek a matematika leckémben, általában nem szoktam segítséget kérni de most megakadtam.

Itt van pár feladat, ha nem is mindet de amiben tudtok, legyetek szívesek segíteni. Köszönöm.

A feladatok:

1. Abrázold az f(x)=x^2-a függvényt a [-3,3]-on.

4. Mennyi a következő műveletsor eredménye? Csak egy válasz van. gyök12 + gyök75 - gyök147 + 2gyök108.

a,0 b, 12gyök3 c,-gyök3 d,gyök10 e,2gyök 12


8. Add meg a következő kifejezés legegyszerűbb alakját, ha x nem egyenlő 1-gyel és kettővel.


Köszönöm:)


2011. szept. 11. 20:04
 1/3 bongolo ***** válasza:

1) Kockás füzetben vegyed fel a koordinátarendszert, és írd be az f(0), f(1), f(-1), f(2), f(-2), f(3), f(-3) értékeket, aztán kösd össze őket.


2) 12=4·3, ezért √12 = √4·√3 = 2·√3

75=25·3, ezért √75 = √25·√3 = 5·√3

hasonlóképpen 147=7·7·3, 108=6·6·3, ezért ilyenre lehet átalakítani:

2√3 + 5√3 - 7√3 + 2·6√3

Ha ezeket összevonjuk, 12√3 jön ki.


A következő sort (a,0 b, 12gyök3 c,-gyök3 d,gyök10 e,2gyök 12 ) nem érem.


8) Azt hiszem, lemaradt a kifejezés

2011. szept. 11. 20:31
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azt a sort amit nem értettél, azok közül kellett kiválasztani hogy malyik lesz a helyes megfejtés. a,b,c,d, vagy az e. Mivel megmondtad hogy akkor a b lesz a megoldás:)


Ja igen lemaradt a 8-as feladat^^


A=3x+12(az egyész alatt törtvonal)3x-3 : 6x-12(az egyész alatt törtvonal)4x-4

2011. szept. 11. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, erről van szó:


A = (3*x+12)/(3*x–3) : (6*x–12)/(4*x–4)


Törtet úgy osztunk egy másik törttel, hogy kiszorozzuk a tört fordítottjával, vagyis:


(3*x+12)/(3*x–3) : (6*x–12)/(4*x–4) = (3*x+12)/(3*x–3) * (4*x–4)/(6*x–12)


utána meg szorozzuk a nevezőket egymás között meg a számlálókat szintén egymás között, vagyis nevezőt nevezővel szorzunk, számlálót számlálóval szorzunk:


(3*x+12)/(3*x–3) * (4*x–4)/(6*x–12) = (3*x+12)*(4*x–4)/[(3*x–3)*(6*x–12)] =


= 3*(x+4)*4*(x–1)/[3*(x–1)*6*(x–2)] = 12*(x+4)*(x–1)/[18*(x–1)*(x–2)] =


= 2*(x+4)/[3*(x–2)]

2011. szept. 11. 22:49