Két állomás között a onat fél órán keresztül 60 km/h sebességgel, majd szintén fél óraán keresztül 80 Km/h sebességgel halad. Mennyi utat tesz meg összesen a szerelvény, és mennyi az átlagsebessége?
Kérlek mindent pontosan,lépésről lépésre írjatok le nekem,számolással együtt.Fontos!Előre is köszönöm,a zöld egyből megy!
2011. szept. 10. 18:41
1/1 anonim válasza:
sösszes=s1+s2=v1*t1+v2*t2=60km/h*0,5h+80km/h*0,5h=30km+40km=70km
vátlag=sösszes/tösszes=70km/1óra=70km/h