Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen művészeti tárgyat...

Milyen művészeti tárgyat készíthetnék? (sürgős! )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kaptunk egy olyan feladatot az iskolában,hogy készíteni kell egy "művészeti tárgyat" az év során. Ezt a feladatot évről évre minden 10. osztály megkapja. Az a lényeg, hogy ki kell találnod valamit, megálmodnod, majd kivitelezned. Ez a tárgy ne nagyon legyen dísztárgy, inkább valami használati,és legyen benne sok munkád, lényeges, hogy sok fizikai munka legyen benne, melyhez kellő megtervezettség és figyelem szükséges.Volt aki hintaszéket csinált, vagy biciklit fából, széket, ágyat, biciklis sisakot, volt, aki varrt egy nagyon bonyolult szabású ruhát, volt, aki díszlámpát készített, bornyitót, ami saját ötlettel működött, egy emberi szobrot fából, alaposan kidolgozott, faragott mintákkal díszített komódot, borosüveg tartót...stb.Most nem jut eszembe több..Nincs semmi megkötés, bármilyen anyaggal lehet dolgozni. De nekem nincs semmi ötletem! Már itt a határidő, hogy el kéne dönteni, mit szeretnék. Olyat kéne kitalálni, amit viszonylag olcsón, és egyszerűen meg tudok csinálni..(mert az anyagot nekünk kell megvenni,időt meg tanulás mellett nem nagyon sokat tudok fordítani rá. ) De BÁRMI ötletetek van, akkor is, ha azt érzitek hülyeség, kérlek írjátok le! Nagyon sokat segítenétek vele! Köszönöm :) 16/L
2011. szept. 10. 15:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Az éves munkáról:

Ezt a munkát, egy folyamat lépcsőfokaként kell elfogadni, ami segítséget jelent a tizenkettedikes „záró vizsga” felé vezető úton.

A cél, egy konkrét ALKOTÓI FOLYAMAT ÁTÉLÉSE, ami lehetőséget ad a sikereknek, kudarcoknak, és a rácsodálkozás örömének a megélésére. Segít a kérdések megfogalmazásában, ami által az alkotófolyamat állandó változáson megy keresztül, formálódik, lehetőséget ad új megoldások keresésére, ötletek kipróbálására. Az alkotó, és alkotása együtt alakul, formálódik.

Témaválasztás:

Érdemes olyan témát választani, ahol lehetőség van arra, hogy valami ÚJAT TEREMTSÜNK. Nem kötelező kifejezetten művészeti ágakhoz kapcsolódni.

Az előző évek munkái közül egy-két példa:

- egy „öreg” lerobbant motor újjá „varázslása”,

- színdarab, zenemű írása – előadása (akár az osztálytársak bevonásával is),

- regény, novella írása,

- receptkönyv írása – vacsora, vagy ebédmenü elkészítése, saját, kikísérletezett receptek alapján.

Napló:

A folyamatot végigkísérő NAPLÓ vezetése, ami a témaválasztástól, a megvalósított alkotásig vezető utat mutatja be. Dokumentálnia kell a választást is, (miért ezt a témát választottam, miért e mellett döntöttem) mivel szeretnék foglakozni.

Minden, a témával kapcsolatos fontos dolognak bele kell kerülnie:

- milyen kérdések fogalmazódnak meg bennünk,

- milyen nehézségekkel kellett szembenézni a folyamat alatt,

- mi okozott örömöt közben,

- kit kellett keresni, aki segíteni tudott a továbblépésben,

- hogyan történt ez (szakemberrel való együttdolgozás, …),

- konkrét, megélt események, gondolatok, apró észrevételek, új felfedezések, momentumok.

Minden bejegyzést dátummal kell ellátni! FONTOS az, hogy NE UTÓLAG TÖRTÉNJEN A NAPLÓ MEGÍRÁSA!!

A napló tartalmából kell majd az éves munka beszámolóját felépíteni!

Mentor:

Mindenkinek kell egy BELSŐ MENTORT választani (az iskolából bármely tanár, akiről úgy érzik, a segítségükre lehet), aki időnként ránéz az addig elkészült munkára, esetleg segít továbblépni, ha elakadna, tanácsot ad, korrigál, ha kell.

A választott mentort minden hónapban legalább egyszer meg kell keresni, ami dokumentálásra kerül a munkanaplóban. (Aláírás)

Külső mentor:

Ha úgy alakulna, hogy szakmailag nem boldogulnának a választott témával, akkor lehetőség van külső segítség igénybevételére is!


Éves munka bemutatása:

1. 2011. MÁJUS. 07-11.

2. Mindenkinek a saját NAPLÓJA alapján be kell mutatnia, hogyan készült el az alkotása. (Ezek a beszámolók nyilvánosak lesznek, idejük 10-10 perc.)

2011. szept. 10. 15:56
 2/12 anonim ***** válasza:

recycling - ez most (talán még mindig) nagyon be szokott jönni

[link]

vmi ilyesmi, de nem pont ez, akár esőkabátot is lehet mosóporos tasakokból...

ez csak 1 ötlet, hátha mondanak jobbat :-)

2011. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! írjatok mééég!:)
2011. szept. 10. 18:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Esernyőtartónak:

Fából, vagy vasból összehegesztve egy nagy csizma, (ha fából van akkor mintákat faraghatsz bele).

Ha még eszembe jut valami írok, remélem segítettem.(:

12L

2011. szept. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ékszeres ládika:

Mindenképp fából, belefaragsz motívumokat, esetleg ki is festheted mondjuk bordóra.

2011. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott egy nagyon jó:

Régi négykerekű (elől-hátul 2-2 kerekű) görkorcsolya, fából plussz bőrből szíjat amivel odakötözöd a lábadhoz.

Szerintem ez tök jó lenne.:D

2011. szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy melyik iskolába jársz, engem érdekel, lehet oda felvételizek majd...majd...:D
2011. szept. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mármint a leírottak alapján jó lehet ez az iskola.(:
2011. szept. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Waldorf iskola, es nagyon sok ehhez hasonlo feladatatot kapunk, amit nem mindig konnyu veghez vinni, de nagyon erdekes tud lenni. En nagyon szeretem, es ajanlom a sulit. Koszi a avalaszokat, akinek meg van otlete irhat..:)
2011. szept. 14. 15:02
 10/12 anonim ***** válasza:

kanapé PET palackból (már megint recycling)

:-)

2011. szept. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!