Ha a kerülete 48cm.És a:b:c=3:4:52011. szept. 10. 14:26
2/3 anonim válasza:
Nem tudod hány cm, ezért X. 3x+4x+5x = 48 cm, azaz 12x=48 cm -> x=4cm. Mivel megvan az X, már csak vissza kell helyettesíteni, 3*4cm+4*4cm+5*4cm = 48 cm
akkor:
a=3*4 = 12 cm
b=4*4 = 16 cm
c=5*4 = 20 cm
20+16+12 = 48
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget:)
2011. szept. 10. 14:54