MATEMATIKA:Hány olyan kétjegyű szám van, amely: a, osztható 3-mal és 4-gyel b, osztható 3-mal vagy 4-gyel c, nem osztható sem 3-mal sem 4-gyel?

2011. szept. 7. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

99/(3*4) = 8, ...


12, 24, 36, 48, 60, 72, 84, 96


99/3 = 33


99/4 = 24, ...


33-2 + 24-2 – 8 = ?


Azért -2, mert van 2x2 db. egyjegyű szám, ami osztható hárommal, ill. néggyel (3, 6, 4, 8), a -8 meg azért, mert a 12, 24, 36, 48, 60, 72, 84 és a 96 meg mind a két esetben szerepel, ezért az egyiket nem számoljuk. Ha a vagy-ot úgy értjük, hogy kizárjuk azokat, amik mind a hárommal, mind a néggyel oszthatóak, akkor: 33-2 + 24-2 – 16


99-9 = 90 ennyi kétjegyű szám van,


90 – (33-2 + 24-2 – 8) = ?


Remélem jól számoltam.

2011. szept. 8. 00:29