2011. szept. 7. 17:56
1/1 anonim válasza:
99/(3*4) = 8, ...
12, 24, 36, 48, 60, 72, 84, 96
99/3 = 33
99/4 = 24, ...
33-2 + 24-2 – 8 = ?
Azért -2, mert van 2x2 db. egyjegyű szám, ami osztható hárommal, ill. néggyel (3, 6, 4, 8), a -8 meg azért, mert a 12, 24, 36, 48, 60, 72, 84 és a 96 meg mind a két esetben szerepel, ezért az egyiket nem számoljuk. Ha a vagy-ot úgy értjük, hogy kizárjuk azokat, amik mind a hárommal, mind a néggyel oszthatóak, akkor: 33-2 + 24-2 – 16
99-9 = 90 ennyi kétjegyű szám van,
90 – (33-2 + 24-2 – 8) = ?
Remélem jól számoltam.