Hogyan lehet ezt megoldani, lg (x+2y) +lg2 egyenlő lg (5y-x a négyzeten), és ezt 2x egyenlő y/2?

Bocsi, de telóról írok és nincs egyenlőségjel :(
2011. szept. 7. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

gondolom ez egy egyetlenrendszer akar lenni.

hogyha az, akkor:

lg((x+2y)*2 = lg(5y-x2) - ez itt négyzet - összevontam, h egy logalapon legyenek

aztán: a logaritmusfüggvény szigorú monotonítása miatt:

2x+4y =5y-x2

másik egyenlet: y=4x

2x=20-x2-16x - behelyettesítettem az y-t

0=x2-2x - ezután másodfokú egyenlet (azt leírod):

x1=2 x2=0

y1=8 y2=0

2011. szept. 7. 17:02
 2/2 A kérdező kommentje:
És a másodfokú e.-ből, hogy jön ez ki ha nincs " C "? Jó tudom, kiemeléssel de úgy nem jött ki.
2011. szept. 7. 21:16