Bocsi, de telóról írok és nincs egyenlőségjel :(2011. szept. 7. 16:41
1/2 anonim válasza:
gondolom ez egy egyetlenrendszer akar lenni.
hogyha az, akkor:
lg((x+2y)*2 = lg(5y-x2) - ez itt négyzet - összevontam, h egy logalapon legyenek
aztán: a logaritmusfüggvény szigorú monotonítása miatt:
2x+4y =5y-x2
másik egyenlet: y=4x
2x=20-x2-16x - behelyettesítettem az y-t
0=x2-2x - ezután másodfokú egyenlet (azt leírod):
x1=2 x2=0
y1=8 y2=0
2/2 A kérdező kommentje:
És a másodfokú e.-ből, hogy jön ez ki ha nincs " C "? Jó tudom, kiemeléssel de úgy nem jött ki.
2011. szept. 7. 21:16