Teljes indukció! Segítesz?


(2)+(3)+...+(n)=(n-1)n (n+1)/6

(2) (3) (2)


Azok a számok micsodák,amikor az egyenlőség bal oldalán nincs törtjel.A jobb oldalán pedig van.Valaki tud ebbe a feladatba segíteni?


2011. szept. 6. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Én szívesen segítenék, ha le tudnád írni vagy fényképezni a feladatot, vagy interneten mutatnál egy példát.

Sajnos amit leírtál nem érthető.

2011. szept. 6. 19:52
 2/7 A kérdező kommentje:

az egyik (2) az az (n) alatt akar lenni, nem

Az egyenlőség jobb oldalán pedig az egész osztva 6-al

2011. szept. 6. 19:57
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyesmi

2011. szept. 6. 19:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Olyasmi, mint azon az oldalon az első 3 feladat?
2011. szept. 6. 20:48
 5/7 bongolo ***** válasza:

Ez a feladat nagyon hasonlít a 3. feladathoz azon a lapon, amit belinkeltél. Viszont szerintem elírtad, a második sorban mindenhol 2 van a zárójelben, egyik sem 3.


Azokat a zárójeles dolgokat a bal oldalon binomiális együtthatóknak hívják, és úgy kell olvasni őket, hogy 2 alatt a 2, 3 alatt a 2, n alatt a 2. Itt a számítógépen nem lehet könnyen leírni, de ilyen volt, ugye, mint ezen a képen:

[link]


A jelentése ez:

[link]


Ezen a képen a felkiáltójeles dolgot (n!) úgy kell olvasni, hogy n faktoriális, és pl. az 5! azt jelenti, hogy:

5! = 5·4·3·2·1


Az n alatt a k a képlet szerint elég durva dolog, de valójában egyszerű, főleg amikor 2 van alul.

2 alatt a 2 = 2·1 / 2·1 = 1

3 alatt a 2 = 3·2 / 2·1 = 3

4 alatt a 2 = 4·3 / 2·1 = 6

n alatt a 2 = n·(n-1) / 2·1


Az adott esetben ha beszorozzuk mindkét oldalt 2-vel, ugyanazt kapjuk, mint az 1.3 feladat a link-eden, csak éppen n-ig meg, nem pedig n+1-ig.


Ezek után be tudod bizonyítani? Ha nem, szólj.

2011. szept. 6. 21:36
 6/7 anonim ***** válasza:

A belinkelt feladatlap 1.1 feladatának megoldása:

[link]

2011. szept. 6. 21:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Még egy mintapélda a témához:

[link]

2011. szept. 6. 22:25