Írjuk fel a hatványok hatványait an alakban (esetleg többféleképpen is)

erre valaki írhatna egy példát. Pölö (2 a harmadikon) a negyediken

2. feladat

pótoljuk a hiányzo alapot vagy kitevőt

pölö 2 a harmadikon x 2 a éntudjamhányadikon = 2 a kilencediken


vagy 4 a negyediken x 8 a harmadikon = éntudjammennyi a tizenhetediken


vagy 10 a kilencediken : 10 a harmadikon = 100 a éntudjamhányadikon


2011. szept. 4. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Esetleg fel tudnád írni normális olvasható formába a 2. feladatot?

Egyáltalán mi az x? Szorzás?

Nem muszály pdf-be, be is fotózhatod vagy írhatod úgy ahogy text-be szokás 4 a kilencediken azt így 4^9, szorzásjel * .

2011. szept. 4. 17:53
 2/3 A kérdező kommentje:

2. feladat

10^9 : 10^3 = 100^?

?^6 : 9^2 = 9

4^4 * 8^3 = ?^17

16^5 : 32^2 = ?^5

? = hiányzó alap vagy kitevő

2011. szept. 4. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:

10^9 : 10^3 = 100^?

Azonosságok amik kellenek (Ezekre a linkelt pdf alapján is rá lehet jönni illetve benne van, megvan máshol is a neten, meg gondolom tankönyved is van)

a^n / a^m = a^(n-m)

(a^n)^m = a^(n*m)

10^9 / 10^3 = 10^(9-3) = 10^6 = 10^(2*3) = (10^2)^3 = 100^3


?^6 : 9^2 = 9

9^2=81 vagyis micsoda osztva 81-el 9? 9*81=9*9^2=9^3

9^3=(3^2)^3=3^(2*3)=3^6

3^6 / 9^2 = 9


4^4 * 8^3 = ?^17

4^4 = (2^2)^4 = 2^(2*4)= 2^8

8^3 = ...

Ez alapján remélem te is be tudod fejezni.

2011. szept. 4. 21:23