Nyolcadikos matek, hatványozás?


Sziasztok! Legyetek szívesek segítsetek ebben , mert nem értem. És kérlek titeket, hogy magyarázzátok is el:) Szóval, meg kell állapítani, hogy Igaz vagy Hamis az állítás.

1., A 2-nek minden hatványa 4-nek is hatványa.

2., A 4-nek minden hatványa 2-nek is hatványa.

3., A 2-nek van olyan hatványa, amelyik 4-nek is hatványa.

4., A 4-nek van olyan hatványa, amelyik 2-nek is hatványa.

5., A 8-nak minden hatványa 4-nek is hatványa.

Előre is köszönöm szépen:)


2011. szept. 17. 21:46
 1/10 anonim válasza:

Úristen, ez a feladat..(nagyon nem szeretem a matekot, csak azért mondtam) :D

szerintem:

1.hamis

2.Igaz

3.Igaz

4.Igaz

5.Igaz

Csak az első 4-et próbáltam ki, és szerintem ez így jó, de sajnos nem biztos! :S

Először nézzük 2-nek a hatványait:

2 az elsőn, az:2

2 a másodikon, az:4

2 a harmadikon, az:8

2 a negyediken, az:16.

Akkor jöjjön a 4:

4 az elsőn, az:4

4 a másodikon, az:16

4 a harmadikon, az:64

4 a negyediken, az:256

És végül a 8:

8 az elsőn, az:8

8 a másodikon, sz:64

8 a harmadikon, az:256

8 a negyediken, az:1024

Remélem hogy érthető volt, így már csak össze kell vetni a kérdésekre megfelelően, és kész is a feladat. Remélem segítettem, de ha még van kérdés, vagy azt sem érted hogy hogyan kell kiszámolni pl.:8 a harmadikont, akkor csak szólj!:)

2011. szept. 17. 22:03
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. 2 minden hatványa..

2^0 = 1, 2^1 = 2, 2^2 = 4

Már ennyiből is látod, hogy nem igaz. A kettőt nem írhatod fel 4 hatványaként.

Ez persze akkor van így, ha egész számokról beszélünk...

4 az egykettediken az 2.


2. 4^x = (2^2)^x = 2^(2x)

Tehát 4 az x-ediken az kettő a négyzeten és az egész az x-ediken, ami 2 a két x-ediken.

Így látható, hogy 4-nek minden hatványa kettőnek is hatványa.

A 3. és 4. szerintem menni fog ezek alapján. :)

2011. szept. 17. 22:07
 3/10 anonim válasza:

Szia! Első vagyok még mindig, kiszámoltam az összeset, szal tuti hogy ezek így helyes válaszok!

Jó tanulást!:)))

2011. szept. 17. 22:09
 4/10 anonim ***** válasza:

8 a harmadikon, az:256

Nem 512?

Azt hogy írod fel egész számmal 4 hatványaként?

Ha meg nem csak egész szám lehet, akkor értelmetlen a feladat...

2011. szept. 17. 22:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Józan paraszti ésszel gondolkodjunk, mert csak 1 valamire kell rájönni, mégpedig arra, hogy 2 hatványokban gondolkozzunk:

1) hamis, mert rögtön az első esetnél, mikor a kitevő 1, elvérzik a dolog. 2-nek a páros hatványai 4 hatványai (mivel 2^2=4)

2) igaz, a fent leírtak miatt

3) igaz, szintén emiatt

4) mivel minden esetre igaz, az is igaz, hogy van olyan, amire igaz

5) 8=2^3 4=2^2 8 hatványai 2^3 hatványai, 4 hatványai 2^2 hatványai, 8 nem a 4 hatványa, tehát eleve nem lehet igaz mindre

2011. szept. 17. 22:28
 6/10 Silber ***** válasza:

Emberek...

4^(1/2)=2

Tehát hatványa, csak nem egész kitevős.

2011. szept. 17. 22:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyolcadikban viszont még nem foglalkoznak törtkitevővel, ember! Értelemszerűen az egész kitevős hatványokról beszélünk.
2011. szept. 17. 23:08
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, valóban nem foglalkozunk törtkitevővel. De köszönöm szépen mindenkinek a választ:) Sokat segítettetek:) Főleg, az első válaszoló:)
2011. szept. 18. 10:47
 9/10 anonim ***** válasza:

22:33

Mint ha én nem ezt mondtam volna...

2011. szept. 18. 10:52
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát....nem ezt mondtad. Ismétlem: egész kitevőjű hatványokról volt szó.
2011. szept. 19. 06:56