Hogy lehet ezeket a feladatokat megoldani? (matek 9. osztály hatványozás)


[link]

legalább 1-2 feladatra szeretnék választ kapni. ha valaki elmagyarázná esetleg..sajnos nem nagyon értem:S


köszönöm


2010. dec. 27. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A négyjegyű függvénytáblázatban minden azonosság benne van.

1. Feladat:

(3ab/5cd)ˇ4= (3ab)ˇ4/(5cd)ˇ4=(3ˇ4*aˇ4*bˇ4)/(5ˇ4*cˇ4*dˇ4)

Ha mind a három törtet így átalakítod, utána tudsz egyszerüsíteni az azonosakkal.

2. Feladat:

Szintén ugyan ez, csak még tudni kell hozzá, hogy törtet törttel úgy osztunk, hogy az osztó reciprokával szorzunk. Magyarán a második törtet reciprokolni kell, ás úgy tudsz majd egyszerüsíteni.

3. Feladat:

(4/9)ˇ115=(2ˇ2/3ˇ2)ˇ115=2ˇ230/3ˇ230

(3/2)ˇ231=3ˇ231/2ˇ231

Innen már csak egyszerüsíteni kell.

4. Feladat:

0,001=10ˇ-4

(10ˇ-4)ˇ-2/3 ez hatvány hatványozása, tehát össze kell szorozni őket. Azaz (-4)*(-2/3), és erre van felemelve a 10.

2010. dec. 27. 18:07
 2/2 anonim ***** válasza:

5. Feladat:

Nevezetes azonosság, (a+b)ˇ2=aˇ2+2ab+bˇ2

"a" és "b" helyére behelyettesíted amik ott vannak, majd hatvány hatványozása.

6. Feladat:

Ugyan az a nevezetes azonosság, ahonnan a 2*a*b hiányzik. Meg kell nézni, hogy melyik az a szám, aminek a négyzete 25*xˇ2. Ez pedig az 5*x, melyiknek a négyzete a 49*bˇ2, ez pedig a 7*b. Ezeket kell összeszorozni és megszorozni kettővel. Ez kerül középre.

2010. dec. 27. 18:11