Matek tavalyi érettségi egy feladata nem megy, segítene valaki?


[link]



Legelső feladat!Megoldásba nincs benne hogy mi lenne a válasz. Az jó válaszként hogy -3/8 és -1/8?


nem értem ezeket a jeleket, mit jelentenek?


2009. ápr. 19. 07:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

1,2^1 - 5*1,2=1,44 - 6 = -4,56

ezt nem értem hogy jött ki????:S:S:S:S:S: ááááááá


az intervallummal is bajban vagyok :(! szóval a kacsacsőr merre néz mindig igy? szám<x<szám

agy az mi határozzza meg? Köszike a soki segítséget!!!

2009. ápr. 19. 14:06
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

x^2 + 5x a feladat:

x=1,2

x^2=1,2^2=1,44

5x=5*1,2=6

1,44-6=4,56


Az intervallumnál pedig mindig < irányú a kacsacsőr. Ugyanis az intervallumjelbe mindig a kisebb szám van elől.

2009. ápr. 20. 16:48
 13/13 A kérdező kommentje:
áhá, mostmár értem!Köszönöm szépen nagyon-de nagyon!!!!!!!!!
2009. ápr. 20. 19:57
1 2