Ezek a kémiai összegképletek hogyan jönnek ki?


Na2SiO3(nátrium-szilikát)

AgNO3(ezüst-nitrát)

Ca(OH)2 (kálcium-hidroxid)

CuCl2(rézklorid)


2011. aug. 22. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, erre vagy kíváncsi:


2*Na + 1*Si + 3*O


2*(+1) + 1*(+4) + 3*(–2) = 0



1*Ag + 1*N + 3*O


1*(+1) + 1*(+5) + 3*(–2) = 0



1*Ca + 2*H + 2*O


1*(+2) + 2*(+1) + 2*(–2) = 0



1*Cu + 2*Cl


1*(+2) + 2*(–1) = 0


A zárójelben a vegyértékek vannak feltüntetve.

2011. aug. 23. 14:00
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem,de rendes vagy,hogy válaszoltál,köszönöm :)


Erre gondoltam(pl.):


2Mg + O2 = 2MgO

4Al + 3O2 = 2Al2O3

2011. aug. 23. 17:14
 3/4 anonim ***** válasza:

2*NaOH + H₂SiO₃ → Na₂SiO + 2*H₂O


Na₂CO₃ + SiO₂ → Na₂SiO₃ + CO₂


3*Ag + 4*HNO₃ → 3*AgNO₃ + NO + 2*H₂O


CaO + H₂O → Ca(OH) ₂


Cu + H₂O₂ + 2*HCl → CuO + H₂O + 2*HCl → CuCl₂ + 2*H₂O


CuO + 2*HCl → CuCl₂ + H₂O


CuSO₄ + CaCl₂ → CuCl₂ + CaSO₄

2011. aug. 23. 17:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezer hála,adtam zöld gombokat ;)
2011. aug. 23. 20:51