Na2SiO3(nátrium-szilikát)
AgNO3(ezüst-nitrát)
Ca(OH)2 (kálcium-hidroxid)
CuCl2(rézklorid)
2011. aug. 22. 13:20
1/4 anonim válasza:
Gondolom, erre vagy kíváncsi:
2*Na + 1*Si + 3*O
2*(+1) + 1*(+4) + 3*(–2) = 0
1*Ag + 1*N + 3*O
1*(+1) + 1*(+5) + 3*(–2) = 0
1*Ca + 2*H + 2*O
1*(+2) + 2*(+1) + 2*(–2) = 0
1*Cu + 2*Cl
1*(+2) + 2*(–1) = 0
A zárójelben a vegyértékek vannak feltüntetve.
2/4 A kérdező kommentje:
Nem,de rendes vagy,hogy válaszoltál,köszönöm :)
Erre gondoltam(pl.):
2Mg + O2 = 2MgO
4Al + 3O2 = 2Al2O3
2011. aug. 23. 17:14
3/4 anonim válasza:
2*NaOH + H₂SiO₃ → Na₂SiO + 2*H₂O
Na₂CO₃ + SiO₂ → Na₂SiO₃ + CO₂
3*Ag + 4*HNO₃ → 3*AgNO₃ + NO + 2*H₂O
CaO + H₂O → Ca(OH) ₂
Cu + H₂O₂ + 2*HCl → CuO + H₂O + 2*HCl → CuCl₂ + 2*H₂O
CuO + 2*HCl → CuCl₂ + H₂O
CuSO₄ + CaCl₂ → CuCl₂ + CaSO₄
4/4 A kérdező kommentje:
Ezer hála,adtam zöld gombokat ;)
2011. aug. 23. 20:51