Fuuton kérdése:

Általános háromszögnél hogy tudom kiszámolni az átfogót?

Ismerem a két befogó hosszát, és a két befogó által közrezárt szöget.
2011. aug. 18. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Ha általános háromszögről beszélsz akkor hogy jön ide a befogó és átfogó? (Nézd meg a definíciókat, valamit keversz)


Egyébként meg a koszinusztételre van csak szükséged.

2011. aug. 18. 10:33
 2/8 ZETAS ***** válasza:

tehát a ás b oldal valamint & (alfa) szög ismert

R (köré írható kőr sug)=

R= a/(2sin*&) &=alfa /alfa=ismert bezárt szög/ ebből megkapod az R

R= b/(2sin*$) $=béta ebből megkapod a béta szög

R= c/(2sin*ß) ß=gamma ß= 180-($+&) ebből megkapod a c-t vagyis az átfogót

2011. aug. 18. 10:37
 3/8 A kérdező kommentje:

Ilyen a háromszög.

[link]

Tehát ismerem az 'a' oldalt, a 'b' oldalt és az alfa szöget.

Hogy számolom ki a 'c' oldalt?

2011. aug. 18. 11:13
 4/8 bongolo ***** válasza:

Az első válaszoló jól mondta, koszinusztétel.


c² = a² + b² - 2ab·cos α


(Bár a c-vel szemközti szöget hagyományosan nem α-nak, hanem γ-nak (gamma) szokták nevezni...)

2011. aug. 18. 12:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, tisztában vagyok vele, csak nem akartam bonyolítani.
2011. aug. 18. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:

ha ezt a tanárnak mondod, már a kérdésért is kapnál egy 1est. általános háromszögnek nincs átfogója!

egyébként sima cos tétel.

2011. aug. 18. 19:51
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
AZ átfogót egyszerűen kiszámolhatod: átfogod a háromszöget, lefényképezed, felrakod gépre, kinyomtatod, aztán leméred, és kivágod. kész.
2011. aug. 20. 14:15
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos ennyit felejt az ember, ha nem használja.

Pedig nem olyan régen tanultuk.

Ti is elfelejtitek az ilyesmit, ha nem használjátok?

Először azért nem gondoltam cosinus-tételre, mert úgy emlékeztem, hogy csak derékszögű háromszögeknél lehet használni.

2011. aug. 22. 14:53