gyökjelx^2+9=2x-3
addig rájöttem hogy négyzetre emelem mind2 oldalt, de utána nem jön ki.:( valaki segítsen légyszi..:$
2009. ápr. 14. 11:36
1/3 anonim válasza:
négyzetre emelés után ezt kapod
x^2+9=(2x-3)^2
ezután azonosság (a-b)^2=a^2-2ab+b^2
x^2+9=4x^2-12x+9
ezután 0-ra rendezed:
0=3x^2-12x
ezután megoldóképlet:
x1,2=-b+-gyök alatt4*a*c/2*a (matematikai, fizikai, kémiai összefüggések Névjegyű függvény táblázatok 29. oldal)
Ja még valami a=3, b=12, c=0
behelyettesítesz és kijön x1-re és x2-re egy szám és az a megoldás
2/3 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
0=3x^2-12x-től egyszerűbb, ha x-e kiemelsz.
0=x(3x-12).
Innen vagy x=0, vagy 3x-12=0, azaz 3x=12, x=4.
3/3 A kérdező kommentje:
áhh köszönöm.:D
2009. ápr. 14. 21:03