Hogyan kell megoldani? Valaki légyszi segítsen!


gyökjelx^2+9=2x-3

addig rájöttem hogy négyzetre emelem mind2 oldalt, de utána nem jön ki.:( valaki segítsen légyszi..:$


2009. ápr. 14. 11:36
 1/3 anonim válasza:

négyzetre emelés után ezt kapod

x^2+9=(2x-3)^2

ezután azonosság (a-b)^2=a^2-2ab+b^2

x^2+9=4x^2-12x+9

ezután 0-ra rendezed:

0=3x^2-12x

ezután megoldóképlet:

x1,2=-b+-gyök alatt4*a*c/2*a (matematikai, fizikai, kémiai összefüggések Névjegyű függvény táblázatok 29. oldal)

Ja még valami a=3, b=12, c=0

behelyettesítesz és kijön x1-re és x2-re egy szám és az a megoldás

2009. ápr. 14. 12:32
 2/3 anonim ***** válasza:

0=3x^2-12x-től egyszerűbb, ha x-e kiemelsz.

0=x(3x-12).

Innen vagy x=0, vagy 3x-12=0, azaz 3x=12, x=4.

2009. ápr. 14. 15:48
 3/3 A kérdező kommentje:
áhh köszönöm.:D
2009. ápr. 14. 21:03