Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írjuk fel a P1 (-2;3) és a P2...

Írjuk fel a P1 (-2;3) és a P2 (5;2) ponton át haladó r= 5 egység sugarú kör egyeletét!?

Figyelt kérdés
Írjuk fel a Q1(1;-1) és a Q2 (2;6) ponton át haladó r= 5 egység sugarú kör egyeletét !?
2011. aug. 4. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
először nyilván a középpontot kell megkeresni. mivel mindkét pont rajta van a körön így a középponttól sugárnyi távolságra lesz mindkettő. akkor szerkessz kört mindkét pont köré 5 egységgel és ahol metszik majd egymást, ott lesz az keresett köröd középpontja. ha rajzolsz vázlatot, látható, hogy valószínűleg két ilyen kör is lesz, ami kielégíti a feladatot. legalábbis én így csinálnám, de nekem már nagyon rég volt a középsuli (vegyész vagyok).
2011. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy kicsit részletesebben leírva, amit az első válaszoló írt:

[link]

2011. aug. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
első vagyok: ezt geogebrával csináltad? inverzióhoz én is akartam használni ezt a progit. meg tudnád mondani, hogyan kell vele alakzatot invertálni? nekem csak pontot sikerült.
2011. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen GeoGebrával.

A kérdésed nekem túl nehéz matematikailag is. Itt lehetne utána nézni talán: [link]

Ha könnyebbet kérdezel nagyon szívesen válaszolok.

2011. aug. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

19:52 -es vagyok:

Azóta a GeoGebra inverziós "képességeit" elég jól sikerült kideríteni. Ha privátban megkeresel, küldöm a kísérleteimet html vagy ggb változatban.

2011. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hátha mást is érdekel amit a geometriai inverzióról megtudtam, és amihez a GeoGebra ábrákat elkészítettem.

Ez egy dinamikus web-oldal (bármilyen böngészővel megnézheted ), letölthető innen:

[link]

2011. aug. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A #-ban említett ábra itt (is) elérhető:

[link]

2017. aug. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!