Két ponton áthaladó egyenes egyenlete? Bővebben lent


Határozzuk meg A(4,6) és B(-3,-1) pontok távolságát,illetve a két ponton áthaladó egyenes egyenletét!

Addig tudom,hogy AB=négyzetgyök98, csak az egyenes egyenletét nem tudom felírni :(


2011. febr. 19. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
A képletét a függvénytáblában vagy a neten megtalálod.
2011. febr. 19. 17:18
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

de régen volt matekórám :O addig jutottam, hogy az irányvektor az (1,1), szóval a meredeksége 1,

éés...

6=4+ c, azaz... őő..

-c= 4-6

c= 6-4 = 2


y= x+2 ? ez így jó? :D nem biztos, mert elég rég nem volt már matekom

2011. febr. 19. 17:19
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Már találtam egy megoldóképletet,elvileg nekem is ez jött ki.Viszont,hogy jó-e?Ha mindkettőnknek ez jött ki,talán igen.

2011. febr. 19. 17:44
 4/12 DudoloPocok ***** válasza:
48%

segítség a későbbiekhez :

az egyenes egyenlete : y=mx+b


van 2 x-y párod, be kell írni kapsz két egyenletet, amiben m és b az ismeretlen, megoldod, majd felírod az egyenletet:

A(4,6) és B(-3,-1)

6=4m+b ....m=(6-b)/4

-1=-3m+b ...m=(b+1)/3


(6-b)/4=(b+1)/3 /*12

18-3b=4b+4

b=14

m=(b+1)/3=15/3=5


y=5x+14

2011. febr. 19. 19:50
 5/12 DudoloPocok ***** válasza:
74%

távolság :


ab=gyök((x1-x2)^2+(y1-y2)^2)=gyök(49+49)=gyök98=9,8995

2011. febr. 19. 19:54
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

A egyenes egyenlete

y = x + 2

A távolság

d = 7√2


DP. Nézd át az egyenes egyenletére adott megoldását még egyszer.


DeeDee

********

2011. febr. 19. 20:28
 7/12 DudoloPocok ***** válasza:
ez nem az én napom :(
2011. febr. 19. 21:16
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,most már fogok boldogulni!
2011. febr. 19. 21:22
 9/12 anonim ***** válasza:

több féle képpen lehet megadni az egyenes egyenletét. én pl úgy csinálnám, hogy meghatároznám az ab vektort ami (7,7). ebből az egyenes normálvektora (-7,7) lesz. és beírnám a normálvektoros képletbe:

-7(x-4)+7(y-6)=0 és kész.

persze ha akarod egyszerűbben is írhatod, de minek...

-7x+28+7y-42

7y=7x+14

y=x+2

2011. febr. 20. 08:23
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó hozzászóló!

Segítenél még nekem abban,hogy hogyan határozom meg egy egyenletből a koordinátákat?

Pl:3x-5y=5

Ugyanis 16 éve érettségiztem,de már nem igazán emlékszem ezekre,most viszont kellene.

Előre is köszi!

2011. febr. 20. 11:42
1 2